Yüzlerce yıl önce oluşmuş doğal taşlar renkleri ve ışıltıları ile dikkat çekerek birçok toplum tarafından insanlara şifa aracı olarak görülmüş ve kullanılmışlardır.

Doğal Taş Nedir?
Milyonlarca yılda oluşan doğal taşlar dünyanın yüzeyinin altında sıvı ve gaz olarak oluşmaya başlamaktadırlar. Belirli etkenlerle bu sıvı veya gaz yüzeye çıkınca burada soğuyarak katılaşır. Soğumaya başlayan sıvı veya gaz da bulunan her atom tekrarlayan bir düzen içerisinde birleşerek şimdiki taşların katı halini oluşturur. Bu taşlar katı maddeler sayılmalarına rağmen içlerinde bulunan atomlar çok yüksek bir frekansta titreşmektedirler. Oluşmaları çok uzun zaman alan bu taşlar içlerinde olağan üstü boyutta bir enerji taşımaktadırlar.
İçlerinde muazzam bir enerji barındıran bu taşlar günümüzde insanlar tarafından sağlık, aile, iş, ilişki gibi birçok konuda yarar sağlamak adına şifacı olarak kullanılmaktadır. İçlerinde bulunan atomların çok yüksek bir hızda titreşimde olduğu doğal taşlar sıcaklığın ve ses dalgalarının bu atomların frekansına etki ettiği bilinmektedir. Kısaca anlatmak gerekirse insanların kendi titreşim frekansının doğal taşların içinde taşıdığı frekansları ile etkileşime girildiği gözlemlenmişti. Doğada bulunan her doğal taşın farklı özellikleri bulunmakta ve bu taşlar frekanslarla bunları yaymaktadırlar. Evde doğal taş bulunmasının yararları hangi taşın bulunduğu ile yakından ilgilidir. Doğada bulunan ve insanlara şifa kaynağı olan taşlardan bazıları şunlardır: akik, turkuaz, mercan, ametist, zümrüt, yakut, elmas, yeşim taşı, yıldız taşı, sitrin, hematit, yeşim taşı, ay taşı, oniks, safir, yakut, inci, topaz gibi birçok çeşitleri bulunmaktadır.

Evde doğal taş bulunmasının yararları sayılamayacak kadar çoktur. Bu taşlar kişilerin günlük hayatta yaşadıkları stresten kurtulmasına yardımcı olurken zihinsel ve fiziksel olarak rahatlamalarını sağlamaktadırlar. Çok çeşitli şekillerde ve boyutlarda bulunan bu taşlar değişik geometrik şekillerdedirler. Şekil alabilen doğal taşların kullanım amaçları epey fazladır. İnsanların gözlerine hitap eden canlı renkleri ve ferahlık veren hisleri ile çokça tercih edilmektedirler. Bu taşlar modern dünyada kolye, küpe, bileklik gibi aksesuarlar olarak kullanılabilirken aynı zamanda konsepte uygun olarak iç ve dış mekan süslemelerinde de kullanılabilmektedirler. Duvar süsleme dekorlarına kadar birçok alanda kullanım olanağı olan bu taşlar evlerde ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilmektedirler.